The Official Facebook Chat Plugin - en to da_DK translation catalogue (29 entries)

en: The Official Facebook Chat Plugin
da_DK: Det officielle Facebook Chat-plugin

en: With a few clicks, you can add the Facebook Chat Plugin to your website, enabling customers to message you while browsing your website. To see and reply to those messages, simply use the same messaging tools you use for your Facebook messaging, on desktop at facebook.com, Facebook Page Manager App (available on iOS and Android), or by adding your page account to Messenger. It's free, easy to install and comes with a user interface your customers are already familiar with.
da_DK: Med et par klik kan du tilføje Facebook Chat-pluginet til dit website, så kunderne kan sende en besked til dig, mens de kigger på dit website. For at se og svare på disse beskeder skal du blot bruge de samme beskedværktøjer, som du bruger til din Facebook-besked på computeren på facebook.com Facebooks sideadministrator-app (tilgængelig på iOS og Android) eller ved at tilføje din sidekonto til Messenger. Det er gratis, let at installere og leveres med en brugergrænseflade, som dine kunder allerede kender."

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: FAQ
da_DK: OFTE STILLEDE SPØRGSMÅL

en: We value your feedback.
da_DK: Vi sætter pris på din feedback.

en: Please let us know why you’re deactivating Facebook Chat Plugin.
da_DK: Fortæl os, hvorfor du deaktiverer Facebooks chatplugin.

en: I’m unable to get the plugin to work
da_DK: Jeg kan ikke få plugin'et til at fungere

en: I’m using a different live chat plugin
da_DK: Jeg bruger et andet plugin til livechat

en: Name of plugin:
da_DK: Navn på plugin:

en: This is a temporary deactivation. I’ll be back!
da_DK: Dette er en midlertidig deaktivering. Jeg er snart tilbage!

en: Other
da_DK: Andet

en: Comments:
da_DK: Kommentarer:

en: Submit
da_DK: Indsend

en: Thank you. We appreciate your feedback.
da_DK: Tak! Vi sætter pris på din feedback.

en: Facebook Chat Plugin Settings
da_DK: Indstillinger for Facebooks chat-plugin

en: Getting Started?
da_DK: Ved at komme i gang?

en: Let people start a conversation on your website and continue in Messenger. It's easy to set up. Chats started on your website can be continued in the customers' Messenger app, so you never lose connections with your customers. Even those without a Facebook Messenger account can chat with you in guest mode, so you can reach more customers than ever.
da_DK: Lad folk starte en samtale på dit website og fortsætte i Messenger. Det er let at opsætte. Chats startet på dit websted kan fortsættes i kundernes Messenger-app, så du mister aldrig forbindelsen til dine kunder. Selv dem uden en Facebook Messenger-konto kan chatte med dig i gæstetilstand, så du kan nå ud til flere kunder end nogensinde før.

en: Setup Chat Plugin
da_DK: Opsæt chat-pluginet

en: Edit Chat Plugin
da_DK: Rediger chat-pluginet

en: The plugin code has already been added into your website. You can always go back through the setup process to customize the plugin.
da_DK: Pluginkoden er allerede føjet til dit website. Du kan altid gå tilbage gennem installationsprocessen for at tilpasse pluginet.

en: Advanced Configuration
da_DK: Avanceret konfiguration

en: Deploy Chat plugin on:
da_DK: Anvend chatplugin på...

en: All pages
da_DK: Alle sider

en: Custom pages
da_DK: Brugerdefinerede sider

en: Product pages
da_DK: Produktsider

en: Use of this plugin is subject to Facebook's Platform Terms
da_DK: Brug af dette plugin er underlagt Facebooks platformsvilkår

en: Having a problem setting up or using the Chat Plugin?
da_DK: Har du et problem med at konfigurere eller bruge Chat-pluginet?

en: Please consult our Troubleshooting Guide.
da_DK: Se vores fejlfindingsvejledning.

en: If the troubleshooting steps in the guide do not solve your problem, please post in the plugin support forum.
da_DK: Hvis fejlfindingstrinene i vejledningen ikke løser dit problem, bedes du slå det op i plugin-supportforummet.
